Jakie badania wykonać, aby sprawdzić czy wchodzę w okres menopauzy?

jakie badania mam wykonać aby sprawdzić czy to jest klimakterium czy wchodze w menopauze miesiączkuję jeszcze ale bardzo nieregularnie i wszystkie inne objawy mam

Witam panią
Najczęściej wykonuje się badanie hormonów przysadki mózgowej (FSH, LH, prolaktyna) oraz jajników (estradiol i progesteron). Poziom FSH i LH powinno się oznaczać w 3-5 dniu cyklu miesiączkowego. Natomiast prolaktynę najczęściej oznacza się ją w drugiej połowie cyklu (około 21 dnia cyklu).

Oznaczenie estradiolu można zrobić razem z FSH i LH (w diagnostyce niewydolności podwzgórzowo - przysadkowej i niewydolności jajników), a także w 12 - 14 dniu cyklu, jeśli monitorujesz owulację. Z kolei stężenie progesteronu około 21 dnia cyklu. Jednak jeśli zwróci się pani do lekarza ginekologa o wypisanie to na pewno wypisze pani te same, ponieważ pani jeszcze miesiączkuję radziłabym najpierw pójść na wizytę do swojego ginekologa. Pozdrawiam