Jakie badania wykonać po 3 miesiącach starania się o dziecko?

Witam! Już od 3 miesięcy staram się o dziecko i nic. Co mam zrobić?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Powinna Pani zachować spokój- 3 miesiące to bardzo krótki okres starań, właściwie rzadko udaje się doprowadzić do poczęcia tak szybko, nawet w pełni płodnym parom. Diagnostykę niepłodności wdrażamy natomiast dopiero po roku regularnych (częstych!) starań. Proszę więc na razie nie myśleć o niepowodzeniach i dalej próbować.
Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia!