Jakie badania wykonać przed wycięciem guzka?

Dzień dobry,

Mam pytanie, jakie ja, osoba 24-letnia, muszę wykonać badania przed zabiegiem wycięcia guzka w piersi?

Dziękuję i pozdrawiam

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Chirurg umawiający planową operację powinien zalecić wykonanie ewentualnych badań. Nie napisała Pani jaki będzie to rodzaj zabiegu, trudno wskazać, które byłyby konieczne w tym zakresie. Niezbędne badania powinny także zostać wykonane podczas hospitalizacji.
Zazwyczaj u starszych pacjentów wskazane jest zaszczepienie szczepionką przeciwko WZW typu B. Ze względu na Pani wiek prawdopodobnie została już Pani objęta programem szczepień ochronnych w którym szczepienie przeciw WZW typu B było obowiązkowe. Wobec tego może Pani dla własnego bezpieczeństwa oznaczyć poziom przeciwciał anty-HBs w celu stwierdzenia stanu odporności poszczepiennej.

Redakcja abcZdrowie.pl