Jakie badanie należy wykonać przed zaszczepieniem się przeciw żółtaczce?

jakie badanie mozna wykonac przed zaszczepieniem sie przeciw zoltaczce przed zabiegiem Dziekuje
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jeżeli była Pani/Pan objęty programem obowiązkowych szczepień przeciwko WZW typu B w okresie szkolnym prawdopodobnie nie ma potrzeby doszczepiania się. Można to łatwo sprawdzić określając poziom specyficznych przeciwciał we krwi - anty HBS. Jeżeli jednak nie było szczepienie przeciwko WZW t. B należy zaszczepić się przeciwko tej chorobie. Koszt takiej szczepionki to około 90-100 złotych.