Jakie ćwiczenia na odchudzenie bioder i brzucha?

Witam! Mam 15 lat, jestem dziewczyną. Mam 167 cm i ważę 66 kg. Przytyłam w wakacje 7 kg. Nogi mam szczupłe, piersi małe, talię mam wciętą i bardzo ładną. Głównie chodzi mi o moje biodra i tluszczyk na brzuchu. Biodra mam rozbudowane, ale kiedy noszę spodnie (nie są obcisłe) to i tak widać wylewający się tluszcz z bioder. Wiem, że zawiniłam obżerając się na wakacjach, ale byłam u babci, a babcia nie dawała za wygraną, kiedy nie chciałam jeść. Tam miałam 3 posilki dziennie w dużej ilości, w tym deser i podwieczorek, w tym słodycze i inne. Przez babcię nie mogę oprzeć się słodyczom i fast foodom. Chcę schudnąć. Wiem, że jestem w wieku dojrzewania, ale źle się z tym czuję, jak tłuszcz z brzucha i bioder wylewa się. Chcę iść na siłownię. Czy to dobre rozwiązanie? Mama wysyła mnie na aerobik, ale nie chcę, bo juz chodziłam i w sumie czuję, że na mnie nic to nie działa. Waga stoi w miejscu od 2 miesięcy. Czy Pani mogłaby mi pomóc? Dostosuję się do wszystkiego :) PS Podaję moje wymiary, może na coś się przydadzą - obwód tali: 71cm, obwód bioder: 83 cm. Proszę o jak najszybszą odpowiedź. Czekam!

Witam ciepło!

Myślę, że dobrym pomysłem byłoby połączenie ćwiczeń siłowych (rozbudowa tkanki mięśniowej, co przyspiesza przemianę materii) i ćwiczeń typu aerobik (spalanie tkanki tłuszczowej). Na efekty możesz liczyć po 2-3 miesiącach pod warunkiem systematyczności (treningi najlepiej co drudi dzień plus codziennie ćwiczenia w domu/spacery/jazda na rowerze etc.). Treningi połączone z unikaniem bomb kalorycznych z pewnością zagwarantują pełen sukces.

Kilka zasad, które przyczynią się do zredukowania ilości zbędnych kilokalorii prezentuję poniżej:

1. mięso, nabiał - odtłuszczone;
2. napoje - bez dodatku cukru;
3. warzywa - bez ograniczeń;
4. owoce - z ograniczeniem do 1 porcji dziennie ( w diecie odchudzającej);
5. tłuszcze - jeśli margaryny, to typu light, unikamy smażenia, oleje i oliwę dodajemy jako dodatek (niewielki) do sałatek i surówek;
6. węglowodany - złożone, czyli zawarte w pieczywie pełnoziarnistym, ciemnym, w razowym makaronie, brązowym ryżu i gruboziarnistych kaszach; należy natomiast unikać węglowodanów prostych, które występują w: białym pieczywie, chipsach, łakociach, fast foodach;
7. wyeliminować należy: cukier dodawany do kawy i herbaty, kolorowe, słodzone napoje gazowane i soki z dodatkiem cukru, tłuste wędliny, serki topione, serki typu fromage, feta, sery żółte, tłuste, zawiesiste zupy (śmietanę można zastąpić np. jogurtem 0%), tłuste placki, kotlety, kluski, ciasta, ciasteczka, fast foody, smażone potrawy (zwłaszcza w panierce, która chłonie tłuszcz jak gąbka).

Propozycje ćwiczeń znajdziesz na abccwiczenia.pl

Pozdrawiam