Jakie ćwiczenia na szybkie odchudzenie brzucha?

Cześć:) Mam 15 lat, 172cm wzrostu i ważę 75kg. Codziennie robię 2 serie po 20 brzuszków i ćwiczenia na łydki. Rok temu już próbowałam się odchudzać robieniem brzuszków i to pomogło, ale chwilę po tym jak przestałam ćwiczyć, z powrotem przytyłam. Jem nieregularnie, wiem, że to niedobrze, ale chodzę do szkoły i mi trudno inaczej jeść, bo o różnych porach wracam. Chciałabym się dowiedzieć, czy mam dużą nadwagę? A jeśli nie to ile w tym wieku i wzroście powinnam ważyć, i ile mogłabym schudnąć? Najbardziej zależy mi na chudym brzuchu, za miesiąc jadę na wakacje i nie wiem jak się mam pokazać. To kolonia młodzieżowa, będzie dużo chłopaków i taki wstyd wyjść z takim brzuchem. Jak mogę zwalić ten tłuszcz z brzucha? Błagam o pomoc!
15 LAT ponad rok temu

Witam,

Twoja masa ciała w stosunku do wzrostu wskazuje na normę. Jesteś jednak w jej górnej granicy, dlatego powinnaś zadbać o swój sposób żywienia i zacząć regularnie uprawiać sport. Zacznij od przeczytania artykułów na temat zdrowych nawyków żywieniowych, aby wiedzieć jakie produkty wybierać, a jakich unikać i jak jeść, aby nie przytyć http://portal.abczdrowie.pl/zdrowe-i-smaczne-przekaski, http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki-piramida-zdrowego-zywienia, http://portal.abczdrowie.pl/dieta-srodziemnomorska

Równie ważna jest aktywność fizyczna. Powinnaś nie tylko ćwiczyć brzuszki, ale też wykonywać ćwiczenia na całe ciało. Codziennie powinniśmy ćwiczyć minimum 30 minut. Ważne są zarówno ćwiczenia aerobowe, wykorzystujące wszystkie partie ciała, jak jogging, szybki chód, pływanie, jazda na rowerze czy rolkach, jak również ćwiczenia wzmacniające i wysmuklające określone partie ciała. Przykłady znajdziesz na stronie www.abccwiczenia.pl

Pamiętaj, że jesteś młoda i prawidłowe odżywianie jest niezbędne dla prawidłowego rozwoju Twojego organizmu, dlatego pod żadnym pozorem nie stosuj diet niskokalorycznych.

Pozdrawiam.