Jakie ćwiczenia pomagają w odchudzaniu?

Mam 15 lat, waże ok. 63 kg przy wzroście 167 cm. Bardzo mi zależy na zgubieniu paru kilogramów. Bardzo lubię słodycze oraz owoce, a obiady jem w szkole, więc nie mogę kontrolować tego posiłu. Nie uprawiam żadnego sportu. Ale z chęcią mogłabym wykonywać ćwiczenia 3 razy w tygodniu. Proszę o poradę, jak mogę schudnąć przed wakacjami! ;)
15 LAT ponad rok temu

Witam!

Twoje BMI wynosi 22,6. Oznacza to, że Twoja masa ciała jest prawidłowa. Nie powinnaś się odchudzać, szczególnie, że jesteś w wieku dojrzewania, kiedy to Twój organizm potrzebuje energii w postaci składników odżywczych do prawidłowego funkcjonowania i rozwoju. Nie stosuj więc diet ograniczających, ale przestaw się na zdrowy styl życia.

Zacznij od aktywności fizycznej. Uprawiaj sport codziennie po pół godziny lub - jeśli brak Ci czasu - 3 razy w tygodniu po 60 minut. Ćwiczenia, które będziesz wykonywać mogą być dowolne. Ważne, aby były różnorodne, dzięki czemu nie znudzą Ci się, a Twoje mięśnie będą pracowały równomiernie. Dobre są również sporty typu jazda na rowerze, taniec, pływanie, gry zespołowe, które angażują wszystkie partie ciała równocześnie. Polecam stronę www.abccwiczenia.pl, gdzie znajdziesz przykłady ciekawych ćwiczeń.

Pamiętaj też o prawidłowym odżywianiu, tzn.:
- Unikaj produktów typu fast food, słonych przekąsek, słodyczy oraz słodkich i gazowanych napoji.
- Posiłki jedz małe, o stałych porach. Spożywaj 4-5 posiłków dziennie, co 3-4 godziny. Nie przejadaj się i jedz powoli.
- Pamiętaj o uzupełnianiu płynów. Pij około 2 l niegazowanej wody mineralnej dziennie.
- Jedz jak najwięcej warzyw, do każdego posiłku.
- Unikaj produktów smażonych, zastąp je pieczonymi i gotowanymi.
- Unikaj białego pieczywa, zastąp je pełnoziarnistym.

Pamiętaj jednak, że masz idealną masę ciała i nie powinnaś mieć problemów z jego akceptacją.

Pozdrawiam.