Jakie czynniki mogły wpłynąć na to, że mimo potwierdzonej owulacji nie doszło do zapłodnienia?

Witam, staramy się z mężem o drugie dziecko.Z podstawowych badań wynika,że ze mną wszystko jest w porządku.Mimo to już trzeci cykl nie udało się zajść w ciążę, mimo że tym miesiącu miałam potwierdzoną owulację na usg.Przyjmuję kwas foliowy 5mg przepisany przez lekarza.Proszę mi powiedzieć,jakie czynniki mogły wpłynąć na to,że mimo potwierdzonej owulacji nie doszło do zapłodnienia? Czy są jakieś skuteczne metody aby doszło do zapłodnienia?

Milena Lubowicz

O problemach z zajściem w ciążę mówimy gdy po roku starań się o dziecko nie ma efektu. Także proszę dużo cierpliwości i uporu. Na razie nie ma powodu do niepokoju.
Pozdrawiam