Jakie czynniki wpływają na wysokie wyniki krwi przy fenyloketonurii?

Witam, mam pytanie odnośnie diet niskobiałkowych. Mój chłopak jest chory na fenyloketonurię i mimo tego, że ściśle pilnuje diety i stosuje się do zaleceń lekarza ma problem z wciąż wysokimi wynikami krwi. Jakie czynniki mogą jeszcze na to wpływać? (dodam że bardzo nam zależy na niskich wynikach ze względu że chce iść na kurs prawa jazdy a przez zbyt wysokie wyniki wciąż stoimy w miejscu :( ) pozdrawiam i czekam na odpowiedź

Przyczyn nadciśnienia jest olbrzymia ilość, i bez dokładnego wywiadu i dodatkowych badań ciężko ją określić ( w niektórych wypadkach wręcz sie nie da tzw nadciśnienie idiopatyczne ). Proponuje kontakt z lekarzem celem ustawienia leczenia.