Jakie jest prawdopodobieństwo raka piersi?

Wynik biopsji lewej piersi: "cell atypicae prob. carcinomatosae". Skierowanie do poradnii genetycznej, wskazana konsultacja chirurga onkologa. Czy to rak? Co dalej mnie czeka?

ponad rok temu

Witam serdecznie,

Dosłowne tłumaczenie tego to: komórki atypowe, prawdopodobnie nowotworowe. Oznacza to bardzo wysokie prawdopodobieństwo raka, ale dla potwierdzenia rozpoznania konieczne jest badanie histopatologiczne wyciętej zmiany. Leczenie będzie uzależnione od wielkości guza, Pani wieku, stanu węzłow chłonnych w pasze - czy nie ma w nich przerzutów. Więcej na temat leczenia raka piersi może Pani znaleźć na naszej stronie, w dziale: Warto wiedzieć.

Pozdrawiam serdecznie