Jakie jest prawdopodobieństwo zajścia w ciążę, gdy zapomni się tabletki?

Witam, mój problem jest następujący: biorę tabletki C***, w środę (30.06) zapomniałam tabletki, w czwartek również. Pojawił się okres. Wybrałam resztę tabletek do poniedziałku (5.07) włączenie tak, żeby nie zaburzyć cyklu i w poniedziałek (5.07) skończył mi się okres. W ten sam poniedziałek kochałam się ze swoim chłopakiem, zakończył we mnie. tabletek nie brałam bo jeszcze nie wykupiłam i dopiero miał być czas na tygodniową przerwę w której powinien nadejść okres. Jakie jest prawdopodobieństwo zajścia w ciążę w moim przypadku? Czy podczas tygodniowej przerwy są dni płodne czy bezpłodne podczas brania tabletek antykoncepcyjnych? Czy mam robić tą tygodniową przerwę czy od razu rozpocząć nowe opakowanie? Przepraszam za moją chaotyczną wypowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Sytuacja dotyczy trzeciego tygodnia brania tabletek w danym cyklu. Sposób postępowania w przypadku pominięcia tabletek (w zależności od tygodnia cyklu) jest opisany w każdej ulotce i na większości opakowań. W przypadku 3 tygodnia, metody są dwie:
1. natychmiast rozpocząć 7-dniową przerwę. Pierwszym dniem przerwy jest dzień pominięcia tabletki lub
2. zarzyć pominięte tabletki ORAZ rozpocząć nowe opakowanie BEZ robienia przerwy
Pani postąpiła we własny sposób, nie dostosowując się do zaleceń producenta. W tej sytuacji ryzyko ciąży jest bardzo duże. Może je Pani nieco zmniejszyć rozpoczynając nowe opakowanie jak najszybciej.

Stosunek przerywany nie jest metodą antykoncepcyjną. Proszę nie pisać gdzie partner "skończył", bo to naprawde nie jest istotne.

Przy prawidłowo stosowanych tabletkach antykoncepcyjnych w czasie 7-dniowej przerwy ochrona jest pełna.