Jakie jest prawdopodobieństwo zajścia w ciążę, jeśli nie doszło do seksu?

Jakie jest prawdopodobieństwo zajścia w ciążę jeśli nie doszło do seksu tylko do ''pocierania'' narządów płciowych o siebie w okolicach wejścia kobiety? Jestem dziewicą, nie było to podczas owulacji, partner dostał wytrysku chwilę po zabawie. Dzisiaj powinnam dostać okres, czy mogę spokojnie na niego czekać czy powinnam się martwić?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Jeśli był kontakt preejakulatu lub ejakulatu z drogami rodnymi istnieje ryzyko zapłodnienia. Jeśli go nie było (to Pani musi to ocenić) to nie ma tym samym ryzyka ciąży.