Jakie jest prawdopodobieństwo zajścia w ciążę przy zsuniętej prezerwatywie?

Witam.
Chciałam się dowiedzieć czy istnieje prawdopodobieństwo zajścia w ciąże w moim przypadku. Mam regularne cykle miesięczne, trwają 28-29 dni. W 21 dzień cyklu doszło do stosunku w trakcie którego zsunęła się prezerwatywa (do wytrysku nie doszło).

Czy mogę być pewna, że nie doszło do zapłodnienia?
Proszę o szybką odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam,

Niestety nie jest możliwe by jedynie na podstawie informacji przekazywanych
przez internet sprawdzić czy dana osoba jest w ciąży czy nie.
Prawdopodobieństwo występuje zawsze jeżeli doszło do stosunku seksualnego
nawet jeśli używane były środki antykoncepcyjne. Jednakże w Pani przypadku prawdopodobieństwo jest dosyć małe.

Aby uzyskać 100% pewność należy zgłosić się do lekarza ginekologa.
We własnym zakresie można również wykonać test ciążowy
dostępny w aptekach na terenie całego kraju.
Ta problematyka jest szeroko omówiona na naszym portalu w
videocastach, odpowiedziach ekspertów i artykułach, np:

http://parenting.pl/portal/objawy-ciazy

Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl