Jakie jest prawdopodobieństwo zarażenia się wirusem HIV w trakcie seksu oralnego?

Siemka, jestem chłopakiem, prawiczkiem, moja dziewczyna jest dziewicą i chcemy, aby tak pozostało na razie. Czy seks oralny jest groźny, jesli ona jest dziewicą a ja prawiczkiem? Czy można się zarazić jakimiś chorobami, np. HIV? Jeśli ona tego nie robiła, ja też nie, nie mieliśmy pierwszego razu, to czy jest prawdopodobieństwo zarażenia się? Z góry dziękuję za odpowiedź.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Seks oralny nie chroni przed przenoszeniem chorób (w tym wirusa HIV). Jeśli nie odbywali Państwo do tej pory stosunków seksualnych, to ryzyko zakażenia jest niewielkie, ale nie zerowe (wius może przenosić się np. poprzez strzykawki, krew). Jeśli macie Państwo wątpliwości co do bycia osobą zakażoną, to w wielu dużych miastach można się anonimowo zbadać.