Jakie jest prawdopodobieństwo, że zaszłam w ciążę?

Mam 26 lat. 26 listopada miałam miesiączkę, a 8 i 9 grudnia współżyłam z chłopakiem. Bardzo chcemy mieć dzidziusia! Jakie jest prawdopodobieństwo, że zaszłam w ciążę i kiedy najlepiej zrobić test, bo chciałabym wiedzieć jeszcze przed świętami, bo to by był najlepszy prezent dla mojego chłopaka:) Od wczoraj niestety chwyciło mnie przeziębienie, mam katar, boli mnie gardło, głowa:( Proszę o odpowiedź.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Nie napisala Pani, niestety, ile dni trwają Pani cykle. To ułatwiłoby ustalenie dni płodnych. Owulaja ma miejsce ok. 14 dni przed końcem cyklu, plemniki przeżywają natomiast w drogach rodnych kobiety maksymalnie 7 dni. Może Pani więc sama na tej podstawie obliczyć, czy szansa na zapłodnienie zaistniała. Szacuje sie, że przy współżyciu w okresie okołoowulacyjnym, do zapłodnienia dochodzi w ok. 30% przypadkow (zakładając, że oboje partnerzy są zdrowi).

Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia!