Jakie jest ryzyko ciąży, jeśli po przerwie nie rozpoczęłam nowego opakowania?

Witam, brałam regularnie tabletki i zrobiłam 7-dniową przerwę, podczas której miałam krwawienie. Jednak w 5 dniu tej przerwy współżyłam bez dodatkowego zabezpieczenia i nie rozpoczęłam nowego opakowania. Czy istnieje ryzyko zajścia w ciąże?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Istnieje ryzyko zajścia w ciążę, powinna Pani przeprowadzić test ciążowy, jeżeli miesiączka nie przyjdzie w spodziewanym terminie. Zaprzestanie brania tabletek antykoncepcyjnych powoduje czasem stosunkowo szybką owulację, która w obecności plemników kończy się często ciążą.

Pozdrawiam serdecznie!