Jakie jest ryzyko ciąży podczas pierwszego stosunku?

Witam! Kilka dni temu doszło do, tak jakby, pierwszego stosunku z moim chłopakiem. Otóż podczas pieszczot on włożył mi penisa jakieś 3 razy po 10 sekund, jednak prawdopodobnie nie przebił nawet błony dziewiczej (włożył na ok. 3 cm). Nie leciała mi krew później. Nie doszło do wytrysku ani nic w tym stylu. On to sprawdził przy oddawaniu moczu. Ja jednak mam nieregularny okres, który skończył się dzień przed tym wydarzeniem. Jakie jest ryzyko ciąży?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

W opisanej przez Panią sytuacji ryzyko ciąży jest znikome. Owszem, należy podkreślić iż błona dziewicza nie stanowi zabezpieczenia przed ciążą,  a na długo przed wytryskiem wydzielany jest z cewki preejakulat, płyn zawierający plemniki zdolne do zapłodnienia, ale ryzyko ciąży w takiej sytuacji jest bardzo niskie.

Chciałabym zwrócić Pani uwagę, iż wraz z rozpoczęciem życia intymnego wskazana jest baczna obserwacja swojego cyklu miesięcznego. Warto również wybrać sprawdzoną metodę antykoncepcji, by uchronić się przed niechcianą ciążą.

Pozdrawiam.