Jakie leki przeciwbólowe dla osoby uczulonej na kwas acetylosalicylowy?

Witam, moja mama nie może zażywać tabletek, które zawierają kwas acetylosalicylowy, (tj. polopiryna) ponieważ cierpi m.in. na zapalenie błony śluzowej żołądka. Chciałam się zapytać jakie leki przeciwbólowe może stosować?Proszę o poradę. Z góry dziękuję za udzielenie odpowiedzi.

Jest ogromna ilość leków przeciwbólowych jakie można stosować w takim przypadkach. O stosowaniu ich najlepiej, żeby bezpośrednio zadecydował lekarz rodzinny. Z dostępnych leków przeciwbólowych dostępnych bez recepty można stosować np. paracetamol czy ibuprofen.