Jakie leki są najlepsze na cholestazę ciążową?

Mam pytanie, mam cholestazę ciążową, jakie leki są najodpowiedniejsze dla mnie - brałam U***, ale sądzę, ze dawka była zbyt wysoka 250mg 3 razy dziennie. Strasznie bolała mnie wątroba oraz żołądek, odstawiłam. Czuję się lepiej, lecz obawiam się, że wyniki mi znów podskoczą, a nie chciałabym zaszkodzić dziecku. Mam 4 tyg. do końca ciąży. Proszę o pomoc, ponieważ lekarze sami nie wiedzą jak mnie leczyć.

Witaminy w ciąży

Witam serdecznie!
Cholestaza ciężarnych pojawia się w końcowych tygodniach ciąży i wiąże się ze zwiększonym ryzykiem dla płodu. Z tego powodu powinna Pani być pod stałą kontrolą lekarską.
Oprócz farmakoterapii, o której można zdecydować jedynie po przeprowadzeniu badania, dokładnego zebrania wywiadu, a w tym przypadku również po obejrzeniu wyników badań dodatkowych, warto zadbać o wypoczynek, i to zarówno fizyczny jak i psychiczny.
Ważne jest również przestrzeganie diety- unikanie potraw ciężkostrawnych i smażonych, korzystniejsze jest przyjmowanie produktów gotowanych. Oczywiście należy unikać napojów gazowanych, alkoholu czy słodyczy.
Leczenie jest zależne od objawów oraz nasilenia cholestazy. W leczeniu stosuje się kwas ursodezoksycholowy, preparaty witaminy K, jednak terapia jest dobierana indywidualnie.
Pozdrawiam