Jakie maksymalne dzienne dawki tranu można przyjmować?

ponad rok temu

Dzień dobry,
Tran to tłuszcz rybi (dorsz, rekin), który zawiera kwasy omega -3 i witaminę D.
Jako tako nie da się przedawkować kwasów tłuszczowych, ale jest kaloryczny i sprzyja otyłości. 2-3 kapsułki na dobę są wskazana jak również 2 łyżki stołowe nie zaszkodzą a korzystnie wpłyną na zdrowie.
Przyjmując tran, proszę zwrócić uwagę na zawartość witaminy D, aby nie przekraczać 10 ug (mikrogramów) na dobę. Dzienna zalecana dawka to 5-10 ug/ dobę.
Pozdrawiam,
Aneta Kościołek