Jakie mogą być przyczyny złego samopoczucia?

Witam! może zacznę od tego że mam 27 lat, jestem matką i żoną. Ostatnio mam problemy rodzinne i chyba nie byłoby takiego dnia, żeby było spokojnie, zawsze jakiś problem (a ja tak mam, że nawet najmniejszy problem jest u mnie olbrzymi, zawsze się zamartwiam i stresuję). I tak, od paru miesięcy miewam dzienne bóle głowy, a ostatnio doszły bóle pleców i dziwne uczucie napuchniętej szyi jakby mi krtań przeszkadzała, ale nie wiem czy to coś ma z tym wspólnego. mam jeszcze ciągłe uczucie zmęczenia, senność w ciągu dnia, kłopoty z koncentracją i pamięcią! Ciągle chodzę nerwowa, na wszystkich krzyczę, wszystko mnie denerwuje i stałam się strasznie płaczliwa, płaczę bez powodu czasem. Nie mam na nic ochoty, muszę się zmuszać do wykonania codziennych obowiązków, są chwile kiedy staję się bardzo bezradna i mam wrażenie, że za chwilę oszaleję z tymi moimi myślami! Mam lęki, że jestem jakoś poważnie chora, bo czuję się tragicznie! Nie wiem, co mam z tym robić, ciężko jest żyć z tym normalnie...

Lek. Jan Karol Cichecki

Witam,

objawy opisane przez Panią mogą wynikać z choroby somatycznej, którą należy wykluczyć. Nie mogę jednoznacznie stwierdzić, czy tak, jest, czy też przyczyn złego samopoczucia należałoby szukać raczej w sytuacji rodzinnej, której z pewnością towarzyszy ogromne napięcie. Wydaje mi się, że w pierwszej kolejności powinna się Pani udać do lekarza rodzinnego, który oceni konieczność wykonywania dodatkowych badań takich jak np.: oznaczenie poziomu hormonów tarczycy.

Z pewnością, po osobistym badaniu, lekarz zaproponuje wykonanie właściwych badań, bądź skieruje Panią do odpowiedniego specjalisty.

Pozdrawiam serdecznie