Jakie można wykonać badania wykrywające nietolerancję glutenu?

Gdzie w Trójmiescie mozna wykonac badania wykrywajace nietolerancje glutenu? Jakie najlepiej badania wykonac ( chodzi o osobe dorosla) i czy moga byc one refundowane?

Witam. Jako badanie przesiewowe w kierunku celiakii wykonuje się obecnie badanie poziomu przeciwciał przeciwendomyzialnych i przeciw transglutaminazie tkankowej w klasie IgA oraz badanie stężenia poziomu całkowitych IgA. Badanie pobierane jest z krwi, wykonuje je większość laboratoriów. Może być refundowane jeśli skierowanie na nie wystawi specjalista gastroenterologii.