Jakie należy przyjmować witaminy w ciąży?

Jakie należy przyjmować witaminy w ciąży, oprócz kwasu foliowego. Do którego miesiąca trzeba brać kwas foliowy?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Kwas foliowy należy przyjmować do końca pierwszego trymestru ciąży. W aptekach dostępne są także specjalne preparaty witaminowe dla ciężarnych, które często zawierają już odpowiednią dawkę tego kwasu (0,4 mg), tak że nie trzeba przyjmować go dodatkowo. Jeżeli jednak Pani dieta jest zróżnicowana, spożywa Pani dużo owoców i warzyw a wyniki krwi mieszczą się w normie, to nie ma potrzeby suplementowania się tabletkami z witaminami (oprócz kwasu foiliowego). Radzę omówić tę kwestię z Pani lekarzem prowadzącym.
Pozdrawiam serdecznie!