Jakie objawy towarzyszą zespołowi mielodysplastycznemu?

Witam! U mojej mamy został stwierdzony zespół mielodysplastyczny. Cały czas ma małą liczbę płytek w okolicach 30000, hemoglobina poniżej normy, ostatni wynik CRP powyżej normy. Od 1,5 tygodnia ma temperaturę ciała sięgającą czasami 39 stopni. Chciałbym dodatkowo nadmienić, że podwyższona temperatura pojawia się w godzinach popołudniowych (okolice 17), rano temperatura jest w porządku. Na zdjęciu klatki piersiowej nie ma nic, płuc są czyste, także zapalenie płuc wykluczone. Lekarze twierdzą, że jest to tylko infekcja wirusowa. Czy mają rację? Czy jest czym się martwić? Czy możliwa jest infekcja wirusowa? Najgorsze jest to, że mogłabym w to wierzyć, żeby nie fakt, że gorączka utrzymuje się przez 1,5 tygodnia. Więcej objawów brak. Czy mógłby mi ktoś pomóc w weryfikacji tych objawów i powiedzieć co ewentualnie trzeba robić, jakie podjąć kroki? Z góry bardzo serdecznie dziękuje i czekam na odpowiedź.
ponad rok temu

Witam serdecznie,

lekarz stawia diagnoze na podstawie rozmowy z pacjentem i badania. Goraczka zazwyczaj jest wynikiem infekcji. Jeżeli na podstawie wyników badań, badania mamy i badań dodatkowych lekarze stwierdzają infekcję wirusową myślę, że nie ma powodów im nie wierzyc. Czasami goraczka jest wynikiem pogłębiania się choroby, niemniej skoro wyniki badań są stabilne, wykluczałabym taką opcję.

Pozdfrawiam serdecznie.