Jakie rośliny działają jako afrodyzjak?

Mam pytanie,czy są jakieś"chwasty"działający jak afrodyzjak albo zwiększający popęd seksualny.

Dzień dobry!

Siła "afrodyzjaków" to przede wszystkim efekt placebo i magiczne myślenie. Nie istnieją pokarmy, które bezpośrednio, natychmiast, jednoznacznie i u wszystkich ludzi zwiększają popęd i sprawność seksualną. Tym bardziej wtedy, jeśli z jakiś przyczyn ten popęd lub sprawność są zaburzone - np. z powodu chorób, zaburzeń hormonalnych, stanów depresyjnych, z powodu przyjmowanych leków lub problemów w relacji z partnerem/ partnerką.

Nie mniej jednak codzienna zdrowa dieta, unikanie używek i fast foodów oraz aktywność fizyczna poprawia ogólną sprawność organizmu, stan zdrowia, co ma pozytywny wpływ także na sprawność seksualną.

Pozdrawiam!