Jakie są konsekwencje seksu w trakcie miesiączki i zaprzestania brania tabletek?

Brałam około 3 miesięcy tabletki antykoncepcyjne z zamierzeniem odstawienia ich po ostatnim opakowaniu, tj. teraz, ze względu na to, że będę miała operację usuwania prawdopodobnie potworniaka na obu jajnikach. W ostatnim tygodniu, był to już tydzień 7-dniowej przerwy, po której nie zamierzałam przyjąć nowej porcji tabletek, uprawiałam seks (przedostatni 6. dzien przerwy bez tabletki dokładnie). Jak duże jest ryzyko zajścia w ciążę? Zakłada się przecież, że jestem chroniona podczas antykoncepcji, nawet w 7-dniowej przerwie przyjmowania. Tylko co wtedy, jeśli plemniki przeżyją kolejne dni, a ja już nie zamierzam brać dalej tabletek? Nie mogę wziąż tabletki 72h po, bo przed operacją nie powinnam mieszać jeszcze bardziej w mojej gospodarce hormonalnej.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Nawet po zakończeniu przyjmowania tabletek hormonalnych w ostatniej przerwie 7-dniowej jest obecne działanie antykoncepcyjne, ponieważ plemniki nie dożyją czasu nim dojdzie do owulacji. W związku z tym, nie ma potrzeby przyjmowania "antykoncepcji po".

Serdecznie pozdrawiam!