Jakie są możliwości odbudowy zęba?

Witam serdecznie. Mam Problem nie mam z przodu jednego zeba. Poprostu przez doznany wypadek polamal sie w srodku i trzeba bylo go niestety usunac. Mam ladne zdrowe biale zeby bez jakichkolwiek ubytkow Czy dzior. W tej chwili mam tylko wstawke ktora wyciagam na noc. Jakie mam morzliwosci zrobienia zeba. Wiem ze zab wkrecany jest bardzo drogi. Moze istnieje inna opcja nie droga. Prosze o pomoc

Witam!
W pani przypadku można,poza implantem,wykonać tzw. most adhezyjny na włóknie szklanym.Jest to metoda mało inwazyjna i oszczędzająca tkanki zębów sąsiednich.Można też wykonać tradycyjny most porcelanowy,ale w tym celu trzeba będzie oszlifować i pokryć koroną przynajmniej jeden sąsiadujący z luką ząb... Najlepiej udać się do dentysty,który oceni sytuację i zaproponuje rozwiązanie! Pozdrawiam.

W przypadku pojedynczego braku rzeczywiście najkorzystniejsze byłoby leczenie implanto-protetyczne ale koszty wysokie..
Inne rozwiązanie to wykonanie mostu , którego filarami będą sąsiednie zęby /w niektórych przypadkach można pokusić sie i zrobić most tzw. jednobrzeżny /. Wadą tego rozwiązania jest konieczność szlifowania sąsiednich zębów.
Jest jeszcze jedna możliwość, ostatnio często stosowane mosty adhezyjne.
Proszę udać się do dentysty, na pewno po zbadaniu doradzi Pani , która z metod będzie najkorzystniejsza. Trudno mi bez zbadania Pani, bez oceny warunków w jamie ustnej orzec co będzie najkorzystniejsze.

Witam!

Istnieje możliwość założenia mostu, niestety należy wówczas oszlifować dwa sąsiednie zęby, dochodzi wtedy do ich nieodwracalnego uszkodzenia. Możliwe jest również założenie mostu adhezyjnego, jednak zdecydowanie polecam leczenie implantologiczne.