Jakie sa normy poziomu cukru we krwi na czczo i po posiłku u zdrowych ludzi?

Jakie sa normy poziomu cukru we krwi naczczo i po posilku u zdrowych ludzi a jaki wynik powinien niepokoic? Mnie wyszlo 5.0 mmol/L 2godz po posilku,czy ten wynik jest prawidlowy?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Norma na czczo to 60-99 mg/dl. Po 2h po posiłku poniżej 140 mg/dl.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Podany wynik badania jest prawidłowy. Nie ma powodu do niepokoju.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Wynik badania jest prawidłowy - nie ma powodów do niepokoju.