Jakie są normy wielkości płodu?

Witam serdecznie,
chciałabym się dowiedzieć, jakie są normy wielkości płodu dla n/w tygodniu ciąży:
-  7 tydzień ciąży  - 5 tydzień zapłodnieniowy,
-  8 tydzień ciąży  - 6 tydzień zapłodnieniowy,
- 10 tydzień ciąży - 8 tydzień zapłodnieniowy,
- 11 tydzień ciąży - 9 tydzień zapłodnieniowy,
- 17 tydzień ciąży - 15 tydzień zapłodnieniowy,
- 20 tydzień ciąży - 18 tydzień zapłodnieniowy.

Witam serdecznie!

Najpowszechniej stosowane są wartości uśrednione, które dla podanych tygodni ciąży wynoszą odpowiednio 13 mm, 30 mm, 50 mm, 130 mm, 160 mm.

Podane normy mają charakter teoretyczny i uśredniony. Podstawą do prawidłowej oceny wielkości płodu jest wyłącznie badanie USG, w trakcie którego aparat dokonuje przeliczenia uzyskanych pomiarów na przybliżony wiek ciąży.

Pozdrawiam