Jakie są objawy alergii na sierść kota?

Witam , jakie mogą być objawy alergii na sierść kota??? Otóz ostatnio dostałam dziwnej wysypki( swędzącej jak po ukąszeniu komara)-czerwone krostki. Pomyślałam, że to może od kota, ponieważ w tym samym dniu bawiłam się z małym kotkiem. Natomiast wysypka pojawiła się w tym samym dniu, początkowo mysłam ze pogryzły mnie komary na ręce, jednak następnego dnia krostki pojawiły sie na szyii brzuchu i nogach??? Czy to moze byc uczulenie?? moze czy jakas choroba skory??

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, objawy są rzeczywiście charakterystyczne dla alergii, która w tym wypadku może objawiać się zarówno wysypką i świądem skóry, jak i kichaniem, dusznością. Potwierdzić alergię można wykonując testy alergiczne - w tym celu należy zgłosić się do alergologa.

Witam,
wymienione przez Panią objawy mogą występować jako uczulenie np na sierść zwierzęcia. Proszę zamieścić zdjecia w/w zmian skórnych,ewentualnie udać się na konsultację do lekarza dermatologa.