Jakie są objawy raka szyjki macicy?

Mam 28 lat i moim problemem są swędzące od pewnego czasu wargi sromowe. Ostatnio zauważyłam gulkę na prawej stronie wargi sromowej. Obawiam się że ma to związek z chorobą. Ostatni raz byłam u ginekologa 5 miesięcy temu i wiem, że nie mam nadżerki, bo badania cytologiczne wyszły dobrze. Proszę o pomoc. Dziękuję.
28 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie.
Objawy które Pani opisuje nie wskazują na raka szyjki macicy. Zwykle początkowo rak szyjki macicy przebiega bezobjawowo, następnie pojawia się krwawienie z dróg rodnych na przykład po stosunku, lub samoistnie między miesiączkami, w przypadku większego zaawansowania pojawiają się dolegliwości bólowe, upławy o nieprzyjemnym zapachu. Z uwagi na długi bezobjawowy przebieg choroby tak ważne są badania profilaktyczne.

W Pani przypadku najprawdopodobniej doszło do powiększenia gruczołów występujących w tej okolicy, proszę udać się do ginekologa, który oceni czy konieczne jest leczenie.
Pozdrawiam.