Jakie są objawy tej zmiany?

U mojej córki lat 30 po rezonansie magnetycznym głowy stwierdzono: torbielowate wpuklenie się pajęczynówki w obrębie siodła tureckiego z uciskiem na przysadkę. Torbiel powiększa się proszę o informację jakie mogą być objawy tego przypadku, jak jest to groźne i jak może wyglądać leczenie. Z poważaniem.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam,

Przysadka mózgowa zawiaduje praktycznie całą gospodarką hormonalną organizmu. Ucisk na ten gruczoł grozi zatem zaburzeniem homeostazy ustroju. Zwykle ucisk narządu prowadzi do zaburzenia jego funkcji-niewydolności- co prowadzi do niedoborów hormonów. Skutkować może to poważnymi zaburzeniami, gdyż układ wewnątrzwydzielniczy -gruczoły wewnątrzwydzielnicze, produkujące hormony odpowiadają za prawidłowe funkcjonowanie organizmu.

Wskazana jest konsultacja neurochirurgiczna, który oceni jak duże jest zagrożenie i jakie postępowanie jest w tym przypadku najwłaściwsze.
pozdrawiam