Jakie są powody bólu brzucha?

Mam 18 lat. Od dłuższego czasu boli mnie brzuch, dość często, tak od pół roku. Byłam u lekarza, dostałam skierowanie na USG jamy brzusznej, ale nic nie wykazało. Teraz czekam na wyniki z badania krwi. Lekarz zapisał mi tabletki, ale nie pomagały na długo. Niekiedy po jedzeniu pojawiają się bóle występujące najczęściej na środku brzucha lub z prawej strony, jest to coś w rodzaju kłucia, czasem słabszego, a czasem takiego, że muszę się na jakiś czas położyć. Mam też bóle głowy i brak apetytu. Proszę o pomoc.

Witam,

wskazane jest wdrożenie diagnostyki. Rozpocząć ją należy od dokładnego wywiadu lekarskiego i badania fizykalnego. Jeśli lekarz solidnie przeprowadził te etapy diagnostyki, dalszy plan badań powinien doprowadzić do postawienia trafnej diagnozy pozwalającej na dobór odpowiedniego leczenia.

Pozdrawiam