Jakie są powody zawrotów głowy

Jakie sa Glowne powody zawtotow glowy? I jak sie zachowac podczas zawrotow glowy? Czy przy zawrotach glowy potrzebne jest wezwanie karetki pogotowia? Ja złagodzic zawroty głowy?

Aleksander Ropielewski

Główne przyczyny zawrotów głowy to zaburzenia błędnika, zaburzenia naczyniowe (głównie u ludzi starszych), zaburzenia neurologiczne związane z koordynacją ruchową. Jeżeli zawroty uniemożliwiają normalne funkcjonowanie i towarzyszą im inne niepokojące objawy jak najbardziej należy wezwać pogotowie. Podczas zawrotów głowy należy usiąść lub się położyć, aby w przypadku upadku nie doszło do urazów ciała. Sposób radzenia sobie z zawrotami głowy zależy od przyczyny. Nie ma jednego uniwersalnego. Dobrą metodą jest szukanie pozycji w której zawroty są najmniej dotkliwe.

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski