Jakie są przeciwwskazania do szczepień przeciw WZW u dziecka?

Witam, mam pytanie dotyczące szczepienia przeciw WZW. Zaszczepiłam moją córeczkę miesiąc temu, kolejną dawkę mam podać jutro, ale moja mała ma kaszel, dość nieładny, mokry, nie gorączkuje i jest aktywna. Nie wiem co robić, czy mogę ją zaszczepić, czy lepiej odczekać? Jeśli tak, to ile mogę opóźnić podanie drugiej dawki? Proszę o pomoc, z góry dziękuję!

KOBIETA, 2 LAT ponad rok temu

Witam!

Do przeciwwskazań do zastosowania należą m.in. ostre choroby zakaźne, ostre choroby z temperaturą powyżej 38,5 st C oraz zaostrzenia choroby przewlekłej. Opisane objawy nie sugerują żadnej z tych przyczyn w związku z tym nie ma powodów do opóźnienia podania szczepionki. Dla pewności proponuję skonsultować wątpliwości z pediatrą, on po zbadaniu powinien mieć już pewność co do braku przeciwwskazań. Pozdrawiam serdecznie!