Jakie są przeciwwskazania podczas leczenia zapalenia gruczołu krokowego (prostaty)?

Witam serdecznie, Mam 28 lat i jestem mężczyzną. 2 dni temu zostało u mnie zdiagnozowane bakteryjne zapalenie gruczołu krokowego. Dodam tylko, że miałem standardowe (przynajmniej z tego co przeczytałem) objawy tej jednostki chorobowej - bóle podbrzusza, bóle w okolicach pachwin, krocza, jąder. Urolog zalecił mi terapię następującymi lekami - O*** - 1 tabl. dziennie rano, C***, 2 x 1 przez 20 dni, a następnie U*** 1x1 wieczorem przez 10 dni. Terapię rozpocząłem po około 10 dniach od zauważenia objawów. Mam dwa pytania: - czy miesięczna terapia, którą mi przepisano jest Państwa zdaniem prawidłowa i ma szanse przynieść zamierzone skutki - całkowite wyleczenie prostaty? - jakie są przeciwwskazania (jeśli są) podczas leczenia zapalenia gruczołu krokowego (prostaty) antybiotykami? Jestem osobą czynnie uprawiającą sport (bieganie, piłka nożna, siłownia). Muszę rezygnować z którejkolwiek z tych aktywności podczas trwania terapii? I co z pożyciem? Wskazana jest wstrzemięźliwość? Z góry dziękuję za udzielenie odpowiedzi na interesujące mnie kwestie, Pozdrawiam

MĘŻCZYZNA, 28 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witamy!

Leczenie zapalenia prostaty powinno być długotrwałe (ze względu na słabą penetrację leków do tkanki gruczołu krokowego) i najlepiej ustawione po wykonaniu posiewu nasienia. Pana terapia wydaje się być jak najbardziej prawidłowa.
Co do specjalnych zaleceń w czasie terapii, to lepiej byłoby, gdyby prowadził Pan przez ten czas trochę bardziej spokojny tryb życia (nie rezygnując całkowicie z ruchu i sportu), a ze współżyciem lepiej poczekać do ukończenia terapii i wyleczenia.

Redakcja abcZdrowie.pl

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty