Jakie są przyczyny bólu pod żebrami po operacji resekcji żołądka?

Bardzo proszę o pomoc, bo nie wiem co mamy robić. Mój brat miał operacje resekcji żołądka, miał raka. Nie mając żołądka miał dietę, jadł bardzo mało, przez co spadł jeszcze bardziej z wagi. A teraz po 7 miesiącach przyplątał się ból w lewym boku i nie opuszcza ani na chwilę, a najbardziej boli po nawet bardzo małej ilości jedzenia, dlatego woli wcale nie jeść, niż zjeść i stękać z bólu. Proszę o pomoc i radę. Bardzo dziękuję. Dona.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Niestety trudno jest ocenić przyczynę bez informacji jakiego typu była to resekcja. W zależności od rodzaju operacji istnieje kilka typów zespoleń przewodu pokarmowego.
Po takich operacjach mogą się pojawić różne dolegliwości związane z przyjmowaniem pokarmu i trawieniem.

Poza tym nie jest wiadome czy operacja była radykalna (to znaczy czy nowotwór został usunięty w całości).

Proponuję skonsultować się z lekarzem prowadzącym leczenie, konieczne jest ocena fizykalna i ewentualne badania dodatkowe.

Redakcja abcZdrowie.pl