Jakie są przyczyny krwawień międzymiesiączkowych?

Witam, jestem kobietą i mam 23 lata. Od prawie 1,5 roku biorę tabletki antykoncepcyjne. Biorąc je nie miałam żadnych efektów ubocznych. Żadnego tycia, złego samopoczucia, krwawień śródcyklicznych, itp. To się zmieniło. W ciągu ostatnich czterech miesięcy schudłam 6 kg, będąc na diecie. I w ostatnim czasie pojawiło się u mnie krwawienie śródcykliczne, na 12 dni przed planowaną miesiączką. Do tej pory nigdy się to nie zdarzyło. I teraz zastanawiam się czy może być ze mną coś nie tak, czy może tabletki, które stosuję mój organizm przestał akceptować, czy też na to zdarzenie mógł mieć po prostu wpływ spadek mojej wagi? Proszę o odpowiedź. Paulina

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Plamienia/krwawienia śródcykliczne podczas przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych mogą się utrzymywać przez 3-4 pierwsze opakowania tabletek. W Pani przypadku sytuacja wygląda inaczej ponieważ krwawienia pojawiły się po dłuższym czasie przyjmowania tabletek.

Przyczyną może być skład hormonalny tabletek, który Pani nie odpowiada. Wpływ na to może mieć spadek masy ciała. Ale też należy wykluczyć inne przyczyny ginekologiczne.

Dlatego konieczna jest wizyta u ginekologa.
Pozdrawiam