Jakie są przyczyny niemożliwości zajścia w ciążę?

Witam.12Lat temu ostatni raz urodzilam coreczka.Teraz staramy sie z mezem o kolejne dziecko od dwuch lat i nic.Współżyjemy regularnie.Ja pilnuję dni płodnych,wszystko notuje.Dlaczego tak sie dzieje?Czy mieliscie panstwo taki przypadek? Pozdrawiam

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli współżyją Państwo bez zabezpieczenia od dwóch lat to możemy myśleć o niepłodności. Konieczna jest zatem dokładniejsza diagnostyka. Sugeruję zatem konsultację u specjalisty ginekologa - najlepiej zajmującego się problematyką niepłodności. Lekarz zbierze wywiad, zbada Panią oraz zleci niezbędne badania dodatkowe. Być może zaleci także, by badania wykonał Pani mąż. Takie postępowanie najpewniej pozwoli ustalić przyczynę niepłodności co ewentualnie może umożliwić rozpoczęcie leczenia.