Jakie są rodzaje zmian nowotworowych nerek?

Witam serdecznie! U mojej siostry wykryto guza na nerce. Chciałam zapytać czy jest on złośliwy, o ile dobrze powtórzę - nazywa się guz włosowato-nasowaty. Bardzo proszę o pomoc. Druga nerka jest słaba. Bardzo proszę o pomoc, bo bardzo się martwię. Dziękuję!

Witam!
Niestety nie ma nowotworu o nazwie podanej przez Panią. Zamieszczam dokładną listę nowotworów dotyczących nerki, po dokładnym ustaleniu nazwy proszę osobiście sprawdzić do której grupy należy.

Nowotwory łagodne spotykane w nerce to (według malejącej częstości występowania):

  • Onkocytoma (oncocytoma);
  • Naczyniakomięśniakotłuszczak nerki (angiomyolipoma renis);
  • Gruczolak nerki (adenoma papillare renis);
  • Guz z aparatu przykłębuszkowego (tumor juxtaglomerularis);
  • Włókniak rdzenia nerki (fibroma medullae renis);
  • Tłuszczak nerki (lipoma renis);
  • Nerwiak nerki (neurinoma renis).

Najczęściej spotykane nowotwory złośliwe nerek:

  • Rak nerki (carcinoma renis);
  • Guz Wilmsa (tumor Wilmsi, nephroblastoma);
  • Rak miedniczki nerkowej (carcinoma pelvis renalis);
  • Chłoniak złośliwy nerki (lymphoma malignum renis);
  • Nerczak mezoblastyczny (nephroma mesoblasticum);
  • Mięsak jasnokomórkowy nerki (sarcoma clarocellulare renis);
  • Złośliwy guz rabdoidalny (tumor malignus rhabdoides).

Niestety przy braku dokładnych informacji nie mogę Pani pomóc w inny sposób niż ten. Pozdrawiam serdecznie!