Jakie są rokowania przy powiększonym węźle chłonnym i guzie w piersi?

Wynik mammografii: Obie piersi o utkaniu tłuszczowo-gruczołowym. W górno-zewnętrznym kwadracie piersi lewej policykliczny guz o wymiarach 3x2 cm. W lewej pasze węzeł chłonny o średnicy około 4 cm. Pierś prawa bez zmian. Mam mieć robioną biopsję gruboigłową guza i cienkoigłową węzła. Jakie są rokowania?

ponad rok temu

Witam serdecznie!

Policykliczny (czyli o nierównomiernej budowie) guz o dużych rozmiarach oraz powiększony węzeł chłonny w pasze - taki obraz stwarza duże podejrzenie nowotworu złośliwego (80-90%?). Pewne rozpoznanie raka można postawić jedynie na podstawie badania całości lub fragmentu tkanki guza (biopsja). Proponuję poddać się badaniom i napisać powtórnie, jak będzie miała Pani wyniki.

Pozdrawiam serdecznie