Jakie są rokowania przy takich wynikach badań?

Siostra ma 48 lat i jest po radykalnej amputacji piersi lewej. Rozpoznanie:A, B, C, D, E, F - carcinoma lobulare invasivum multifokale G2. NG1, IM 0/10 HPF pT1(m). W licznych pobranych wycinkach rozproszone ogniska raka, największe średnicy 15 mm. HER-2(-) , ER++, PR+++ Opis makroskopowy: A - ognisko śr. 0,7 cm w kwadrancie dolno-bocznym; B - ognisko śr. 1,3 cm w odległości 2 cm od poprzedniego; C - ognisko 0,7 cm w odl. 4 cm od poprzedniego w tym samym kwadrancie; D - pozostałe utkanie kwadrant dolno-boczny; E - pozostałe utkanie kwadrant górno-boczny; F - pozostałe utkanie część centralna; G, H - prawidłowe utkanie piersi (część przyśrodkowa); J - brodawka prawidłowa; K - znaleziono 21 węzłów chłonnych dł. 0,3 do 1,5 cm bez przerzutów raka. Siostra jest w trakcie chemioterapii wg schematu AC: rytm 21dni. Cykli ma być cztery. Markery: HER(-), E-cadherin(-) - czy one odgrywają dużą rolę w dalszym rokowaniu?

Bardzo proszę o opinie i z góry dziękuje. RENATA.

ponad rok temu

Witam.

Niestety z uwagi na charakter naszego serwisu nie interpretujemy wyników badań. Wyniki badań powinny być interpretowane przez lekarza prowadzącego, ktory zna pacjenta i ma mozliwość zbadania go oraz zebrania szczegółowego wywiadu.

Pozdrawiam serdecznie