Jakie są skuteczne sposoby leczenia boreliozy?

Witam, mam mamę chorą na boreliozę, ale leczenie, które już trwa kilka lat nie przynosi pozytywnych efektów, tylko jej stan się pogarsza. Pani doktor, która leczy mamę przepisywała antybiotyki (dokładnie dwa), potem przez pewien czas nic nie dawała, ponieważ nie można się tak truć. Niedawno mamę zaczęły boleć stawy i wtedy dostała ponownie antybiotyk, tym razem jeden. Antybiotyk się skończył, poprawy nie ma żadnej, a wręcz jest coraz gorzej, a Pani doktor nie wie co z tym zrobić i wykręca się gadaniem, że organizm sam sobie poradzi z tym. Słyszałam o leczeniu metodą ILADS . Czy mają Państwo informacje, gdzie w Polsce skutecznie jest leczona borelioza? Dodam, że mieszkamy w Gdańsku. Pozdrawiam

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Lek. Łukasz Kowalski

Witam!

Metoda leczenia ILADS nie jest do tej pory potwierdzona jako na pewno skuteczna i nie jest w związku z tym uznana za obowiązujący schemat leczenia. Zwłaszca, że jest opracowana przez amerykańskich badaczy, a przebieg boreliozy w USA jest odmienny niż w Europie.

Największe doświadczenie w leczeniu boreliozy mają lekarze zakaźnicy, dlatego proponuję zgłoszenie się do poradni chorób zakaźnych.

Tutaj znaleźć można dodatkowe informacje na temat: leczenie boreliozy.

Serdecznie pozdrawiam!