Jakie są skutki palenia marihuany w ciąży?

Cztery dni temu dowiedziałam się, że jestem w 4. tygodniu ciąży. Wszystko byłoby ok, gdyby nie mój nałóg, od 2 lat palę marihuanę regularnie, codziennie. Przez ostatnie 4 tygodnie też paliłam codziennie, bo nie wiedziałam, że jestem w ciąży, teraz wiem i też ciężko jest mi zrezygnować z palenia. Czy mogę i czy powinnam tak od razu przestać palić marihuanę? Jaki wpływ na moje dziecko ma palenie marihuany? Dodam jeszcze, że nie palę papierosów ani nie piję alkoholu, odżywiam się bardzo zdrowo.

Witam!

THC i jego metabolity utrzymują się jeszcze przez kilka dni w organizmie, dlatego po odstawieniu marihuany nie ma silnej reakcji abstynencyjnej, jak w przypadku innych substancji psychoaktywnych. Z drugiej strony oznacza to, że Pani dziecko jest narażone na działanie szkodliwych substancji przez dłuższy czas.

Badania nad wpływem marihuany na ciążę i rozwój płodu oraz niemowlęcia wciąż trwają. Wiadomo, że substancje toksyczne z palenia marihuany krążące w krwioobiegu matki dostają się także do płodu i wpływają na jego rozwój. Noworodki matek palących marihuanę mają niższą wagę urodzeniową. Marihuana może prowadzić do problemów w funkcjonowaniu łożyska, co może prowadzić do nieprawidłowości w rozwoju płodu oraz do utraty ciąży. U noworodków, których matki paliły marihuanę w ciąży obserwuje się guzy, zakłócenia wzroku oraz symptomy odwykowe w pierwszych miesiącach życia.

Warto, żeby skonsultowała się Pani w swoje sprawie z lekarzem prowadzącym ciążę. Należy zgłosić fakt, że paliła Pani marihuanę oraz o obawach, co do jej odstawienia. Ciąża jest okresem, kiedy kobieta szczególnie powinna dbać o siebie i swoje zdrowie, ponieważ odpowiada za dwie osoby. Palenie marihuany może zaszkodzić nie tylko Pani, ale przede wszystkim Pani nienarodzonemu dziecku.

Pozdrawiam

To jest tak, jakby dawała Pani swemu dziecku palić marihuanę. Należy natychmiast przestać narkotyzować dziecko, bo urodzi się narkomanem, a Pani będzie miała problemy natury prawnej. Proszę zgłosić się natychmiast do ośrodka terapii uzależnień!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!