Jakie są skutki uboczne nieuprawiania seksu przez 5 lat?

Jakie są skutki uboczne nie uprawiania seksu? co może się stać okres 5lat

Generalnie brak aktywności seksualnej nie jest szkodliwy dla zdrowia, potrzeba seksualna może być odraczana na długi czas.
Inną sprawą jest indywidualna reakcja psychologiczna na deprywację seksu, inna jest sytuacja, gdy jest to świadomy wybór, a jeszcze inna jak brak wymuszony, np. pobyt w ZK.
Dla większości zdrowych ludzi brak seksu jest wyzwaniem, z którym różnie sobie radzą.
Wiedzą o tym spowiednicy, lekarze, psycholodzy...
Lepiej jest, jak człowiek ma wysycone potrzeby, także seksualne.
Ma to także duże znaczenie społeczne, prawne...
Człowiek niewysycony seksualnie trudniej kontroluje swoje fantazje i bywa, że wtedy dochodzi do nieakceptowanych społecznie zachowań patologicznych, różnych form agresji seksualnej.
Tak więc nie ma prostej odpowiedzi na postawione przez Pana pytanie, tylko zarysowałem problematykę "frustracji i deprywacji potrzeby seksualnej".
Pozostaje ważny problem celibatu i związanej z tym "patologii celibatu", ale to zagadnienie przekraczające zadania Forum.
Jako ciekawostkę podam, że często ludziom bardziej brakuje dotyku, dobrego dotyku, przytulenia, głaskania - niż seksu w znaczeniu stosunków płciowych...
Słuszne skądinąd uwrażliwienie ludzi na "zły dotyk" powoduje lęk przed dotykaniem, jest to teraz taki zachodni trend kulturowy...
Kontakty "facebookowe" nie zastąpią dotyku, jest to pierwotna potrzeba człowieka.
Ale to już materiał na inne pytanie...
Pozdrawiam. JW, www.seksuologia.org.pl, Poznań.