Jakie są szanse na zajście w ciążę po odstawieniu tabletek?

Witam, brałam tabletki antykoncepcyjne przez 2 miesiące (luty-marzec). 24 marca wzięłam ostatnią tabletkę i opakowanie. Krwawienie z odstawienia wystapiło 27 marca. W kwietniu okres 29, w maju 28. Kwiecień-maj się zabezpieczaliśmy, a od czerwca już nie, stosunek odbywał się dokładnie w takie dni: 9, 11,12,13,18,19 czerwca. Czy są jakieś szansę na zajście w ciążę, bo wyczytałam, że po odstawieniu tabletek ciężko jest wyliczyć dni płodne? Proszę o odpowiedź, bardzo mi zależy.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Faktycznie po odstawieniu tabletek ciężko jest wyliczyć dni płodne (nawet bez stosowania tabletek ciężko je "wyliczyć" - zwykle można się mocno przeliczyć).
Oczywiście każdy niezabezpieczony stosunek mógł skończyć się ciążą.
Jeśli chce Pani zajść w ciążę to proponuję odbywać stosunki 2-3 razy w tygodniu (częstsze stosunki "osłabiają" jakość nasienia co utrudnia, choć nie uniemożliwia, zajście w ciążę).
Jeśli nie chce Pani począć dziecka, to proponuję zacząć się skutecznie zabezpieczać (np. prezerwatywami).