Jakie soczewki kontaktowe są najlepsze?

Witam;) Niedawno stwierdzono u mnie krótkowzroczność, nie jest duża, ale mam także astygmatyzm na lewym oku (0,5) . Prowadzę bardzo aktywny tryb życia i nie wyobrażam sobie noszenia okularów. Chciałabym wiedzieć jakie soczewki najlepiej nosić i jaki jest koszt takich soczewek?

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Przy małej krótkowzroczności połączonej z małym astygmatyzmem i aktywnym trybem życia, najlepszym wyborem będą miękkie soczewki kontaktowe.
Dobranie ich wymaga wizyty u lekarza okulisty, który po wykonaniu badania i kwalifikacji, zaproponuje Pani konkretne soczewki, jak też zapozna z ofertą cenową.

Pozdrawiam