Jakie stosować pończochy po operacji żylaków?

Witam, czy po operacji żylaków z jednej nogi (cięcie pod kolanem i przy kostce) mogę stosować pończochy o 1 stopniu ucisku, czy konieczna jest ta 2 stopnia? Mój lekarz zalecił mi używanie jakiejkolwiek nawet zwykłej pończochy przez ok miesiąc, do wchłonięcia się obrzęków po operacji.

Po zabiegu zaleca się stosowanie pończoch 2 stopnia ucisku nawet przez 6 mcy, a następnie 1 stopnia ucisku szczególnie w okresie "obciążeń" kończyn.