Jakie suplementy szkodzą odchudzaniu?

Witam. Potrzebuje spalic tkanke tłuszczowa na brzuchu i nasuwa mi się pytanie czy suplementy mogą mi zaszkodzić. Dokładnie chodzi o białko w proszku oraz o reduktory tłuszczu. Oczywiście nie brałbym ich na sucho gdyż ćwiczę nawet do 2 razy dziennie

Niestety, takie suplementy brane bez kontroli mogą zaszkodzić. Zachęcam raczej do zbilansowanej, rozsądnej diety i regularnych ćwiczeń, bez suplementów diety.W celu redukcji tkanki tłuszczowej nie musi Pan katować się dodatkowymi "wspomagaczami". Szczególnie przestrzegam, przed spalaczami tłuszczu nieznanego pochodzenia, mogą doprowadzić do bardzo poważnego uszczerbku na zdrowiu. Białko w zbyt dużej ilości obciąża nerki i wątrobę.

Dr Agata Cezari Dietetyk, Wrocław

Jak Pan potrzebuje spalić tkankę tłuszczową to proszę udać się do specjalisty, który będzie w stanie poprowadzić Pana w diecie bo to jest podstawa wszystkiego. Suplementy nie szkodzą pod warunkiem, że są indywidualnie dobrane i wyselekcjonowane bo są uzupełnieniem Pańskiego żywienia a nie na odwrót. Żywienie to podstawowa funkcja życiowa, jeśli Pan nie rozumie, że nie da się tego przeskoczyć to nie osiągnie Pan sukcesu zarówno pod kątem budowy biologicznej swojego ciała jak i (jak dla mnie) całego życia. Białko serwatkowe filtrowane czy nie to może być koktajl regeneracyjny a nie spalanie brzucha, a żywienie to nader indywidualna sprawa dla każdego z nas. Pozdrawiam i życzę sukcesów!

Witam,
dobrze zbilansowana dieta redukcyjna nie powinna mieć w swoim składzie dodatkowych wspomagaczy. Jeżeli chce Pan schudnąć z głową i długotrwale, nie mieć po jakimś czasie efektu jo-jo i zredukować zalegającą tkankę tłuszczową, najbardziej odpowiednia będzie dobrze zbilanowana dieta (dostosowana pod Pana zapotrzebowanie i aktywność fizyczną) i oczywiście trening na odpowiednie partie ciala.
Pozdrawiam
Justyna Antoszczyszyn