Jakie szanse na zajście w ciążę?

Witam, chciałabym zapytać jakie są szanse na zajście w ciąże, po odstawieniu pigułek antykoncepcyjnych? Nadmienię, że pigułki przyjmowałam od ok 8 lat z jedną, 2 może 3 miesięczna przerwą. Skończyłam brać opakowanie pigułek i wystąpiło krwawienie w przerwie. Z następnego opakowania przyjęłam tylko 3 pigułki, ponieważ nabawiłam się nerwicy żołądkowej i ciągle wymiotowałam. Po 4 dniach wystąpiło krwawienie. Czy podczas stosunku mogło dojść do zapłodnienia?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witaj,

tabletki antykoncepcyjne działają tylko w czasie ich regularnego przyjmowania. Jeżeli odstawiłaś tabletki i nie stosowałaś dodatkowych metod zabezpieczenia, a w szczególności były to tabletki z pierwszego tygodnia po przerwie ryzyko zapłodnienia jest duże. Celem wersyfikacji ciąży zalecam zrobienie testu ciążowego oraz konsultację ginekologiczną.

Pozdrawiam!